pondělí 30. dubna 2007

FTF

Máme FTF!

Dnes jsme měli opravdu štěstí. Podařilo se nám odlovit naši první FTF. Přiznám se, je to trošku dárek k mým zítřejším narozeninám. Je zřejmé, že brněnští geosprinteři jsou na dovolené, jinak si to nedovedeme vysvětlit.

A o kterou cache vlastně šlo? Ořešín - Rakovec. Cache umístěná poblíž Ořešína. Je od ní krásný výhled. Zaparkovali jsme cca 200 metrů od cíle a směřovali přímo za šipkou, což se ukázalo jako nevhodné řešení. Prodrali jsme se k cíli a přemohli kopec. O to sladší býl nález s prázdným logbookem.
Díky autorovi!

pátek 27. dubna 2007

The Best Of

Zde budeme postupně připisovat keše, které se nám nejvíce líbily. Jejich pořadí není směrodatné.
Ježkova tajemná keš
Klimentův kostel
Co ve městě neuslyšíš
TPG - Týden pilného geocachera
Holmesova mřížka
LOST-DHARMA Initiative
Podzimní listí
Arachnofobie
Policejní pátračka
Vyhlídka u dřevěného kříže
Zelené peklo
Ernst Graf Hoyossteig - Klettersteigcache
Betonová hranice - série
PP-Veselský Chlum

Policejní pátračka

Nedávno jsem psal, že jsme narazili na jeden opravdu škaredý logbook. Naťuknul jsem téma kvality zpracování kešek. A podívejme, je tu další keška, která se dá do tohoto tématu zařadit. Jenomže tentokrát přesně na opačném pólu. Dnes v podvečer jsme navštívili cache s pojmenovanou Policejní pátračka. Je to multina, která se opravdu povedla. Nachází se v pěkném prostředí. Je tam sice trošku rušno od sportovců a pejskařů, ale o to je alespoň těžší odlov jednotlivých stage. Tyjsou čtyři a je vždy nutné vyřešit na nich nějaký úkol. Dalo by se říct, že úkoly jsou stage od stage těžší. Hlavně ten poslední mi dal zabrat, ale povedlo se. Co jsme ale opravdu ocenili, bylo technické a grafické provedení jednotlivých stage. Tak by to asi mělo podle mého názoru vypadat. Autor si dal záležet a vytvořil povedenou cache, kterou můžeme jen doporučit.

pondělí 23. dubna 2007

Nanutando

Přemýšleli jsme kam v neděli vyrazit. Pomalu se nám okruh kešek v Brně zužuje. Zůstávají většinou jen ty nezajímavé. Tu a tam ale objevíme ještě nějakou zapomenutou, ale většinou už naše cesty směřují do kolí Brna. Tak tomu bylo i včera. Našim cílem byla především Nanutandova keš zvaná Pusťte vše. Jakmile se totiž řekne Nanutando... je o co stát. Stačí vzpomenout na Podzimní listí, o kterém jsem psal nedávno. Podle logů bylo jasné, že půjde o něco podobného. Připravil jsem si proto náhradní oblečení, které se dá vklidu potřísnit (krví:-)) a vyrazili jsme. Počasí bylo super. Na místě u kešky bylo nádherně. Božský klid, jen ptáci cosi zpívali. Les, který už měl nádech Vysočiny, byl prozářen poledním sluníčkem. Prostě idylka. Cache jsme po chvilce pátrání viděli už ze země. No, byl jsem trochu zklamaný. Srovnával jsem to pořád s Podzimním listím. Bylo zřejmé, že Podzimní listí se zrodila z této cache. Nebyl žádný problém vyšplhat nahoru i dolů a zase zpátky. Na fotce je pohled přímo od keše (no poněkud nakloněná, omlouvám se).
Od tohoto zastavení jsme směřovali na 9 křížů. Je to známá dálniční odpočívka, ale v tomto případě rychlá drive-in cache umístěná přímo u oněch křížů. Za přečtení určitě stojí příběh, který se k nim váže.
Následoval delší přesun směr Brno, resp. Střelice. Chtěli jsme navštívit cache Shrekova bažinka, ale provedl jsem navigační chybu a tak jsme ji minuli a pokračovali dál na další ze série brněnských soutoků - Svratka - Mlýnský náhon. Zaparkoval jsem cca 300 metrů od cache a dál šli pěšky po cyklostezce. Nikdy jsem tu nebyl, takže jsem čuměl jak péro z gauče, když se přede mnou objevila silně obležená cyklostezka. Inlajnisté střídali cyklisty a naopak. Velmi davová zábava. Ale super. Poblíž cache se motala podezřelá dvojice, stejně jako my neměli ani inlajny ani kolo a stejně jako my byli jediní. Pokud to byli kačeři tak už měli odloveno a dali se na odchod. Přestože jde o velmi obležené a rušné místo, keš je umístěna decentně stranou a jde ji bez problémů odlovit.
Pokračovali jsme na cache Žuráň. Jeli jsme oklikou. Trochu proto, že ženy neumějí číst v mapách, trochu proto, že okolní vesnice jsou rozkopané a místy uzavřené. Nicméně jsme dorazili. Dalo se čekat, že tu bude rušno. Chvilku jsme se motali kolem a upřesnili si místo kde hledat. Pak jsem přistavil auto tak, aby krylo moji drahou geopolovičku, která cache odlovila. Byla to mikrocache. To nevadilo, ale ten logbook uvnitř to byla opravdu ostuda zakladatele. Původní logbook (taky nic moc) byl nahrazen jakýmsi výstřižkem z deníčku. Občas mám pocit, že někteří se už spíš honí za počtem kešek (založených/odlovených), místo aby udělali třeba jen polovinu ale o to dokonaleji a precizněji. Vždy oceňuji kvalitně zpracované keše, je na nich vidět že si s nimi autor pohrál a ne jen přišel a zasunul někam krabičku od filmu.
Tímto zážitkem pro nás geoneděle končila. Máme v plánu jednu super multinu ale o tom snad jindy...

pátek 20. dubna 2007

Panská lícha

Včera jsme v podvečer vyrazili na jednu multinu kousek za Brnem. Je před Soběšicemi a jmenuje se Panská lícha. Na návštěvě je u mě ségra s malou neteří, tak jsme spojili příjemné s užitečným a udělali si z lovu takový malý výlet. Kdo zná Panskou líchu, jistě ví, že je to především terirtorium všech co milují koně. Je zde spousta ohrad a výběhů, kde se tito čtyřnozí živočichové vesele prohánějí. Opravdu krásné místo.

Co se cache týká, měli jsme lehké obavy ze čtyř hvězdiček v listingu. Ale nakonec se ukázalo, že to zas tak horké nebude. Na první stage jsme celkem rychle provedli výpočet - bez problémů ( a to zrovna nejsme matematičtí experti - kromě ségry, která ale jen přihlížela a objevovala tak taje geocachingu). Pokračovali jsme na stage 2, kde nás přece jen zdrželo sestavení obdelníku, ale i to se poddalo. Finálovka byla jasná záležitost.
Lovili jsme ve čvrtek, takže zcela bez mudlů, ale o víkendu při krásném počasí to může být problém.

úterý 17. dubna 2007

Lov krokodýla

Včera na podvečer jsme se vypravili na odlov jedné naší odložené cache. Jmenuje se Krokodýl jobský. Když jsme zde byli poprvé, neměli jsme ani gps ani další výbavu na odlov. Popravdě, neměli jsme ani vhodné počasí. To všechno jsme ale tentokrát měli. Vzali jsme s sebou i dva kamarády, ať se taky (na můj účet) dobře pobaví. Na překonání vody jsem si přinesl broďáky. No nebyly nejnovější. Čert vem stáří. Co ale vadilo, že nebyly voděvzdorné. Hned po prvních krocích jsem měl hladinu vody stejně vysoko jak vně, tak i uvnitř. Nedalo se nic dělat. Aspoň posloužily dobré podrážky. Krokodýl trošku klouzal ale riziko pádu do vody jsem zažehnal a keš pokořil. Fotodokumentace je k nahlédnutí. Byla to zábavná, nevšední cache.

pondělí 9. dubna 2007

Velikonoční odlov

Po včerejším cyklogeovýletě jsme potřebovali trochu oddechu. Pěkně jsme se vyspali a kolem poledne (kdo ví, kdy přesně to bylo) jsme vyrazili autem směr Veverská Bitýška. Cestou jsme se zastavili, abychom vyřešili starý hříšek a odlovili cache Junácká louka. Kolem přehrady bylo pěkně rušno, spousta lidí a cyklistů. O to milejší byla následující multina Na konci zvířecí stezky, kde byl celkem klid. Mnohými byla tato cache chválena, takže jsme se těšili. Hned první stage byla dost zajímavá. V inkriminovaném místě se však pohyboval podezřelý pár se psem. Podle zavěšené gps na krku mi bylo hned jasné, že se tu asi nepotloukají náhodou. Prošli jsme dál, abychom jim dali případně čas na další postup. Ukázalo se ale, že stage 1 se trošku motá a tak jsme se připojili. Byl to Mirdaman. Dál jsme postupovali trochu samostatně, ikdyž jsme každou stage absolvovali společně. Společnými silami jsme se tak dostali až k finálovce. Byla to příjemná spolupráce. Takže díky! A díky take autorovi keše. Finálovka je umístěna na pěkném místě, které stojí za návštěvu. Jen bych asi nepřisuzoval terénu 4 hvězdičky. Porovnám li to s Podzimním listím nebo R43 (obě mají sice vyšší hodnocení), trošku srovnání pokulhává. Ale jde samosebou o subjektivní hodnocení. Našeho Vitruiviana bychom taky mohli přehodnotit směrem dolů:-)
Naše výprava pokračovala na Kuřim, kde jsme chtěli zakulatit počet odlovených kešek na 80.
Navštívili jsme Cimperk lom, kde mě uchvátila vůně grilovaného masa, linoucí se od blízkého ohniště. Na řadu přišly dva ze série kuřimských vrcholků: Horka a Záruba. Odtud byl krásný klidný výhled na podvečerní Kuřim.
Tím jsme zakulatili počet odlovených kešek na již zmíněných osmdesát.
Prostě parádní svátky.

neděle 8. dubna 2007

Letošní první cyklogeovýlet

Dnes konečně nadešel ten čas a my vyrazili na první letošní cyklovýlet spojený s odlovem několika kešek. Trasu jsem vybral následující: Lesná (keš U startu Muldy) - Panská Lícha - Bílovice nad Svitavou - Adamov - lesem směr Olomučany: keše Podzimní listí, Památník Hradské cesty, Machův památník, Pomník L. Grabnera - sjezd dolů po silnici zpět na Adamov - Bílovice - Panská Lícha - Brno (Kociánka) a domů:-)
Trocha statistiky: 56,9km, průměrná rychlost 14,2 km/h, maximální (moje) 56,7 km/h, čas jízdy 4 hodiny, celkový čas výletu: od 13hodin do 19,50hod.

Tolik strohý výčet. Počasí sice nebylo úplně ideální, foukalo a ve stínu bylo chladno, ale to nás nemohlo odradit.
K první keši to nebyl problém. Sice jsme museli vyšlápnout údolíčko, v jehož horní části keš leží, ale co se dalo dělat. Zalogovali jsme a pokračovali dál směrem Panská lícha. Je to opravdu kásné místo. Kdo zde nebyl, vřele doporučuji. Takový balzám na duši hned za Brnem.




Pokračovali jsme polní cestou mezi koňskými výběhy směrem do Bílovic. Je to pohodová zkratka a celá lehce z kopce, takže paráda. Profrčeli jsme Bílovice a směřovali na Adamov. Cesta je teď v dobrém stavu, takže se jelo příjemně. Kousek za Adamovem na silnici ve směru na Josefov je odbočka doleva (viz mapka), která vede přímo ke keši Podzimní listí. Jak je ale z mapy patrné, není to cesta snadná. Ale výhled je z ní pěkný. U keše jsme strávili asi 40 minut. Neměli jsme s sebou žádné vybavení, které by nám odlov zjednodušilo. Už z logů bylo zřejmé, že to nebude keš ve stylu drive-in. Když jsem viděl kam se musíme dostat (resp. já, protože Míšu bych tam neposlal a ona sama souhlasila), nebyl jsem si jistý, zda keš zdoláme. Ale to by bylo, aby tam hasič nevylezl:-) Nedopustil jsem takovou ostudu a vyškrábal se pro ni. Byl to opravdu parádní zážitek i pocit. Je dobře, že jsou i takové keše, na které nemusí být člověk jaderný fyzik:-) Odlov sledovala z povzdálí skupinka postarších mudlů, kteří si zde opékali. Ale pochybuji, že by tím bylo místo ohroženo.


Pokračovali jsme dál směrem ke keškám ze série pomníků. Jejich jména jsem uvedl výše. Byly to snadné úlovky, ale na pěkných místech, takže určitě můžeme doporučit. Pro cyklisty jak dělané. Od dnešní poslední (Grabnerovy) keše jsme se vraceli po silnici na Josefov a Adamov. Na konci Bílovic jsme zasedli v hospůdce Pod starou hruškou. Bylo to tam moc fajn, ideál pro cyklisty. Opět doporučuji. Následoval poměrně rychlý návrat domů a zasloužený odpočinek. Dnes jsme odlovili 75. keš. Co zítra? :-)

sobota 7. dubna 2007

LOST - DHARMA


Včera 6.4. 2007 jsme začali řešit naši jubilejní sedmdesátou cache s názvem Lost - DHARMA Initiative .
Dnes jsme pokračovali a věnovali jí celý den. Začali jsme kolem desáté ráno a cache odlovili ve 20,12hod. Faktem je že nás zdržovalo, vracet se od jednotlivých stage k PC, ale v druhé polovině jsme získali podporu ve spřáteleném geotýmu Medvědzlesa. Pak už šla práce rychle od ruky. Bohužel (nebo bohudík) nebudeme víc prozrazovat, abychom nikoho neošidili o výborné zážitky. Je to fakt mazec:-)

Díky autorovi: Mitak